Rady a odkazy k tvorbe WWW - Tvorba webových stránok, pomoc pri tvorbe WWW začiatočníkom - Invent Team

Prejsť na obsah

Rady a odkazy k tvorbe WWW

1. Freehosting
 
a) Freehosting s redakčným systémom

Web stránky upravuješ priamo vo svojom internetovom prehliadači, nie sú potrebné žiadne dodatočné inštalácie. Vytvor si svoj vlastný web zadarmo a jednoducho!
Niekoľko slovenských a českých poskytovateľov takéhoto free hostingu:

www.estranky.sk, www.estranky.cz - doména v tvare: www.hocičo.estranky.sk,

www.weblahko.sk , www.websnadno.cz - asi 8 možností tvaru domén,

http://www.webnode.sk, www.webnode.cz - doména v tvare: http://niečo.webnode.sk (webnode.cz)

www.webgarden.cz, v piatich jazykoch, asi 20 možností tvaru domén

Umožňujú použiť a čiastočne upraviť niektorú z ponúknutých šablón.


b) Freehosting bez redakčného systému

Server SZM.com - doména v tvare: http://niečo.szm.sk a http://niečo.szm.com a mail nieco@szm.sk (szm.com).

www.webzdarma.cz, 18 možností tvaru domén.

Súčasťou freehostingu je spravidla aj vlastná emailová schránka.


2. Editory HTML stránok

a)  Wysiwyg programy zadarmo (Freeware)   

KompoZer už dlhší čas nie je podporovaný zo strany svojich vývojárov, napriek tomu je stále pomerne kvalitný editor WYSIWYG pre začiatočníkov. Pre niekoho bude dôležitý Návod a videonávod.
Tento editor umožňuje jednoduché prepínanie medzi editorom WYSIWYG (obraz stránky) a editorom zdrojového kódu, takže možno okamžite vidieť vzťah medzi nimi. Zaujímavá je aj možnosť otvoriť a editovať už existujúcu webstránku.

WordPress je bezplatný redakčný systém, spoľahlivý a overený nástroj na tvorbu stránok. Žiada si náročnejšie štúdium - dlhšiu prípravu, zato dokáže veľa.


b) Platené wysiwyg programy

WYSIWYG Web Builder - jednoduchšie stránky - pre neprofesionálov, česká lokalizácia

Web Page Maker - pomerne jednoduchý program pre začiatočníka, česká lokalizácia.

Web Easy Professional - veľmi dobrý program v tejto kategórii ale len EN. Zadarmo možno stiahnuť a vyskúšať staršiu a jednoduchšiu verziu Express Edition.

Web Designer - pokročilý, komplexný a výkonný nástroj. Umožňuje navrhovanie stránok úpravou množstva pripravených šablón alebo úplne vlastnej. Obsahuje všetko potrebné, vrátane nástrojov na ilustráciu a úpravu fotografií a pokročilé rozloženie textu.

WebSite X5 - ideálny nástroj na vytváranie webových stránok, internetových obchodov a blogov, 14 jazykov (aj SK a CZ), odporúčam verziu Evolution.

Všetky tieto programy možno pred kúpou vyskúšať bezplatne. Ponúkajú profesionálne vytvorené šablóny v niekoľkých kategóriách s možnosťou ich úpravy, aj možnosť vytvoriť si vlastný dizajn.


c) štruktúrne editory

PSPad - freeware textový univerzálny (aj) HTML editor.

TopStyle - špecializovaný editor na tvorbu CSS/HTML/XHTML, zadarmo je verzia TopStyle Lite (možná integrácia do PSPad), návod.


3. Návody na tvorbu web stránok

Jak psát web, návod na html stránky - asi najväčší portál o tvorbe internetových stránok - nájdeš tu všetko, od jednoduchého až po náročné.

Tvorba webu - tvorba www stránek - návody formou článkov s príkladmi riešenia, možno k všetkým problémom pri tvorbe web stránok.
Naučte se tvořit web správně - postupy s vysvetlením pojmov pri tvorbe www stránok písaním kódu (HTML, CSS, PHP) určené pre úplných začiatočníkov.

Web Tvorba -  podrobné príručky s vysvetlením pojmov: Tvorba WWW, XHTML, CSS, , PHP, Javascript, Tipy a Triky. Vhodné pre začiatočníkov.


Upozorňujem, že uvedené body neobsahujú všetky možnosti, na internete ich je veľa. Vyberal som tie, ktoré som aspoň čiastočne vyskúšal a podľa môjho názoru sú vhodné pre začiatočníkov.© Invent Team 2016
Návrat na obsah